ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କୋଇଲା ଯୋଗାଣ ବୃଦ୍ଧି ନହୁଏ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ ହେବ : ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଉତ୍ପାଦନ କେନ୍ଦ୍ରରେ କୋଇଲା ଅଭାବ ଖବର ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜଧାନୀରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କାଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇପାରେ। ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କୋଇଲା ଯୋଗାଣରେ ଅଭାବ ଜାରି ରହେ, ତେବେ ଆମକୁ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ ଯୋଜନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଏହା ସହିତ ସେ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ସେହିଭଳି ଦେଶରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଅଭାବକୁ ସେ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପ୍ରିଲରେ ଦେଶରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଣରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି, କିନ୍ତୁ ସରକାର ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ରବିବାର କହିଛନ୍ତି, ‘ଯଦି ଆଗାମୀ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ କୋଇଲା ଯୋଗାଣ ବୃଦ୍ଧି ନହୁଏ, ତେବେ ଆମକୁ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟକୁ ବିଚାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଅନେକ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କେନ୍ଦ୍ରରେ କୋଇଲା ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି | କୋଇଲା ଅଭାବକୁ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅସ୍ୱୀକାର କରି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସିଏମ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ‘ବିଜେପି ସରକାର ଦେଶର ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱରୁ ଦୂରେଇ ଯାଉଛନ୍ତି | ଆଜି କୋଇଲା ସଙ୍କଟ ଥିବାରୁ ସେହିଭଳି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଅମ୍ଳଜାନର ଅଭାବକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ କୋଇଲା ଅଭାବ ଦେଶରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସଙ୍କଟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

ଏବେ ଏବେ